AP70 MK2 IMO ONAYLI OTOPİLOT SİSTEMİ ANALOG PAKETİ (AP70 MK2, AC80A)

Malzeme Kodu: 000-15042-001

AP70 MK2 Profesyonel Otopilot kontrolörü. IMO Analog Paketi. AP70 MK2 denetleyici ve AC80A Bilgisayar içerir

- SOLAS gemilerinde (IMO, MED-B) kullanım için

- Tüm gemilere uygun gelişmiş yapılandırma ve ayar seçenekleri

- Tüm yaygın dümen/tahrik türleri ile uyumlu

- 6 adede kadar dümen/itici entegrasyonu

- Ağır hizmet tipi dümen geri bildirim desteği

- Yapılandırılabilir çalışma modları ve düşük/yüksek hız modları

- Driftsiz direksiyon, rüzgara ve gelgitlere karşı rotayı tutmaz

- Navigasyon direksiyonu, rota takibi

- Komut aktarımı ve çoklu kontrol istasyonu desteği

Yeni AP70 Mk2, çeşitli ticari gemilerdeki profesyonel denizcilerin ihtiyaçlarını karşılamak için tasarlanmış özel bir otopilot kontrolörüdür.

IMO/SOLAS otopilot kontrolörümüz olarak hem AP70 hem de AP80\'in yerini alan AP70 Mk2, parlak yeni bir ekran ve modernize edilmiş yazılım arayüzü ile önceki modellerin iyi bilinen platformunun çoğunu koruyor.

AP70 Mk2, altı adede kadar sürücüye sahip kurulumları barındıracaktır. Daha önce sadece AP80 ile mevcut olan bu premium özellik artık AP70 Mk2\'de bir standarttır.

Duyarlılık, sağlamlık ve kullanım kolaylığı için tasarlanan AP70Mk2, direksiyon modlarına anında erişim için özel düğmelerle hassas bir döner kontrol kadranını, özel olarak yapılandırılabilen çeşitli çalışma modlarını ve çoklu dümen/itici entegrasyonunu bir araya getirir.

SOLAS gemilerinde kullanım için işaretlenmiştir

AP70 Mk2, SIMRAD Pro otopilot ürün portföyünün üzerine kuruludur ve onun mirasını sürdürür. Performansı, sağlamlığı ve kalitesi, küçük çalışma teknelerinden büyük tankerlere kadar tüm gemiler için uygun olmasını sağlayan tekerlek işareti simgesiyle kanıtlanmış ve tanınmıştır.

Tüm gemilere uygun gelişmiş yapılandırma ve ayar seçenekleri

Gemi dinamiklerini desteklemek için parametre aralıkları ve ayarlama seçenekleri. Tüm hava koşulları, tekne tipleri, çalışma durumları için ayarlanabilir. Eski gemilerin yanı sıra modern yeni inşa edilen gemilerde retro-fit için uygundur.

Tüm yaygın dümen/tahrik türleri ile uyumlu

Su jeti, Azi-pod\'lar, Voith-Schneider, Dümen, dıştan takmalı motor. Kontrol için kontrol sinyalleri, hidrolik pompalar, solenoidler, analog akım/gerilim, kontrol/el sıkışma sinyalleri.

6 adede kadar dümen/itici entegrasyonu

Çift dümen, ön ve arka iticiler, büyük ve karmaşık kurulumları ve fazlalığı destekler.

Ağır hizmet tipi dümen geri bildirim desteği

Simrad ağır hizmet dümen geri bildirimleri desteklenir.

Yapılandırılabilir Çalışma Modu ve Düşük/Yüksek Hız Modları

Otomatik pilot ayarları, ayrı düşük hız, yüksek hız ve Çalışma modlarında optimum performans için ayarlanabilir. Kullanıcı tarafından konfigüre edilebilen Çalışma modu, otopilot sisteminin tamamen yüklü bir gemi, konfigüre edilebilir itici kullanımı gibi belirli bir durumda en iyi tepkiyi verecek şekilde konfigüre edilmesine olanak tanır.

Drift Yönlendirme Yok

Drift Yok modu, rüzgar ve gelgitin etkilerine karşı koymak için konum verilerini kullanarak GPS navigasyonunu otomatik yönlendirme ile bütünleştirir. Bu, AP70 Mk2\'nin manuel olarak bir yol noktası veya rota belirlemeye gerek kalmadan mevcut rotada zemin üzerinde düz bir yol izlemesini sağlar.

Navigasyon direksiyonu, rota takibi

Navigasyon yönlendirmesi gemiyi bir Simrad MFD, Simrad ECDIS veya üçüncü taraf MFD ve ECDIS\'den önceden planlanmış bir rotada kontrol eder.

Komut aktarımı ve çoklu kontrol istasyonu desteği

Komut aktarımı, çok denetleyicili kurulumlarda kullanışlı bir mekanizmadır. Nöbetçi zabitin, çalışma senaryosuna bağlı olarak bir köprü kanat istasyonunda, güverte üstünde veya kıç köprüde ikincil bir AP70 Mk2 veya bir uzaktan kumanda gibi kontrol cihazlarına otopilot kontrolünün aktarılmasına izin vermesini veya vermemesini sağlar. AP70 Mk2, kontrol akışının kısıtlanmadığı açık bir konfigürasyonda da kullanılabilir.

Dosya adı Oluşturulma Tarihi

İlgili Ürünler